Podujatie


Sztathatosz Sebestyén, Sarah Moser és Szokolay Ádám - Klasszikusok vasárnap délután

Sztathatosz Sebestyén, Sarah Moser és Szokolay Ádám - Klasszikusok vasárnap délután

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: nedeľa, 06. apríl 2025, 16:00

Schubert: Esz-dúr notturno, D. 897 [op. 148]
L. Boulanger: Nocturne, Cortège
Ravel: Tzigane
N. Boulanger: Három darab csellóra és zongorára
Debussy: G-dúr zongoratrió

Sztathatosz Sebestyén (hegedű), Sarah Moser (cselló), Szokolay Ádám (zongora)
Házigazda, műsorvezető: Eckhardt Gábor

Egy klasszikuszenei koncert ikonikus helyszíne a Zeneakadémia, jellemző időpontja pedig az este hét óra. Új sorozatunk a műfaj-helyszín-időpont klasszikus hármasából az utóbbit megváltoztatva igyekszik új közönséget megszólítani. Azt a réteget, amely ismerős zenei élményeket keres a hétvégi délutáni idősávban. Ez alkalmat teremt a zeneirodalom klasszikusainak megismeréséhez a fiatalabb és az idősebb generációnak egyaránt, valamint jó bemutatkozási lehetőség a Zeneakadémia fiatal tehetségei számára. A második koncerten három ifjú tehetség, Sztathatosz Sebestyén, Sarah Moser és Szokolay Ádám lép színpadra. Változatos műsorukon Schubert mellett francia szerzők századforduló körül keletkezett szerzeményei hangzanak el. A Boulanger testvérek – Nadia és a tragikusan rövid életutat bejáró Lili – művein finoman érződik a zárószám zeneszerzője, Debussy impresszionizmusának hatása. A testvérpár alkotásait Maurice Ravel népszerű darabja választja el, melyben – címe ellenére – egyetlen eredeti cigány népi dallamot sem találunk, mégis stílusosan idézi meg a cigány hangszeres muzsikálást.
Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont

Naša ponuka


zenés családi roadmovie 10-től 100 éves korig

Két generáció és két világnézet kóstolgatja egymást igen szellemesen, és hamarosan kiderül: mindenkinek kapaszkodnia kell, ha tartani akarja az iramot.

Egy kiváló színpadi szerző remek karakterizáló képességével és humorával megrajzolt tündéri világ kel életre egy különlegesen izgalmas szereposztásban, Kossuth- és Jászai Mari-díjas, Érdemes és Kiváló művészek előadásában.

Tipy


zenedráma A Pintér Béla és Társulata valamint a Katona József Színház koprodukciója

A Kalamazoo egyenesen a Broadway-ről érkezik, a vígjátékban Hernádi Judit és Kern András sziporkázó játékát élvezhetik Sebestyén Aba rendezésében.

Az Őrült Nők Ketrece egy olyan hely, ahol mindenki az lehet, aki. Vagy épp az, aki lenni akar. És ha…