Program


MONOmánia - Hamletman

MONOmánia - Hamletman

Neptun Brigád produkció

Bemutató: 2016. 04. 15.  more

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Saturday, April 16 2016 5:00PM

Monodráma duóban: Kállay Géza egyetemi tanár és Baksa Imre színész önálló estje.

88 perc alatt előadva a Hamlet,10 szereplőt megszólaltatva, és közbe- közbe iktatva Shakespeare korának fogós kérdései és érdekességei. Hogy tanultak szöveget a Shakespeare társulat a Lord Chamberlain’s Men színészei? Kire szállhatott a korona a király halála után? Hittek-e az angolok a szellemvilágban? Vagy a Globe-ban hol végezhette el a szükségét a 2 órás darabok alatt a néző, ha nem volt erre kijelölt helyük? Jobb volt-e akkor embernek lenni, mint ma? Ehhez hasonló és még több érdekesség tárul fel előadásunkban, amit a költészet és valóság egybeszövésével prezentálunk.

Ajánljuk  előadásunkat azoknak, akik szeretnék megismerni a Hamletet, mint színdarabot és létrejöttének körülményeit. És akit érdekel, hogy miért tartja még 400 éve érdeklődési fókuszában a színházi és a színházat szerető ember, ezt a különös és sok ellentmondást rejtegető darabot.

Színész: Baksa Imre
Shakespeare szelleme: Kállay Géza egyetemi tanár

Az előadás hossza88 perc

Our offer


A színpadon négy díva, négy csodálatos nő, akik mesterei a humornak és varázslatosan énekelnek…

World-renowned pianist Péter Bence returns to Budapest with a spectacular new show On October 10, 2026, an extraordinary musical experience awaits audiences in Budapest: world-famous piano virtuoso Péter Bence will perform his brand-new concert program on the stage of the MVM Dome. The new show promises not only fresh compositions and breathtaking piano performances but also a more stunning visual concept, innovative stage solutions, and a mysterious special guest — ensuring it will be one of the most memorable musical events of the year.

Zenei bravúr: Beethoven és Rachmaninov 3. zongoraversenyével tér vissza Balog József, aki főnixmadárként, betegségéből újjászületve varázsolja hatalmas ünneppé a Danubia szezonzáróját a Zeneakadémián.

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.