Meseautó
MESEAUTÓ – musical comedy
Vadnay László és Vitéz Miklós dr. Meseautó című filmforgatókönyve alapján
more
MESEAUTÓ – musical comedy
Vadnay László és Vitéz Miklós dr. Meseautó című filmforgatókönyve alapján
more
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Sunday, May 12 2024 7:00PM
Zenéjét szerezte: BOLBA TAMÁS
A szövegkönyvet és a dalszövegeket írta:
SZENTE VAJK és GALAMBOS ATTILA
A színdarab az Arany Kotta Szerzői Ügynökség és a Hofra Színházi és Irodalmi Ügynökség
közvetítésével kerül színre.
Az előadás címadó dala: Márkus Alfréd - Harmath Imre Meseautó,
Szűcs János bank-vezérigazgató kiábrándult könnyelmű aranyifjú életéből, és frissen vásárolt sportautójával szabadságra indul. Indulna. Ha nem találkozna Kovács Verával, a bank aznap felvett alkalmazottjával. Szűcs szemet vet a lányra, ezért az autót, mint nyereményt szállíttatja a lány lakására, maga pedig sofőrnek ajánlkozik. A Meseautó című legendás film alapján készült musical comedy-ben helyet kaptak a mára mítosszá vált karakterek éppúgy, mint a jól ismert, szállóigévé vált szófordulatok: „egy a párna, egy a részvény”, „A mint Aladár, l, mint Ladár”, vagy a „Mit sütsz, kis Szűcs?”, és mindezt sodró ritmusú dalok kísérik, miközben fenn az égben az angyalok is vigyáznak ránk! A Meseautó, ahogy szeretjük, amilyennek ismerjük – 2020-ra hangolva.
Szereposztás
Kovács Vera........................................................................ KUCZMANN ÁGNES
Szűcs János, bankigazgató................................................ ONDRIK JÁNOS/TIHANYI DÁNIEL
Péterffy Tamás, autószalon tulajdonos ...............................SÁNDOR DÁVID/ONDRIK JÁNOS
Halmos Aladár, az irattár vezetője ......................................GIELER CSABA
Kerekes Anna, titkárnő ........................................................KECSKÉS TÍMEA/SCHUPP GABRIELLA
Sári, Vera barátnője ............................................................SCHUPP GABRIELLA/TAR GABRIELLA
Kovács Sándor ...................................................................KRNCAN MILÁN
Pistike, Vera öccse ..............................................................MÉSZÁROS TAMÁS
Józsi, a sofőr....................................................................... P.PETŐCZ ANDRÁS
Eladó, pincér, portás........................................................... SZABÓ DÁVID/SZARVAS BALÁZS
Dizőz, Szilvi........................................................................ ENYINGI ZSÓFIA/TÓTH DOROTTYA
Linda, pincérnő ...................................................................TÓTH DOROTTYA/ORBÁN ZSÓFIA
Ramóna.............................................................................. CSIZMADIA EDINA
Viki ......................................................................................LAKATOS ANNA
rendező: HÁDA JÁNOS
koreográfus: BAKÓ GÁBOR
hang: BERTALANITS ZOLTÁN
vetítés: KECSKEMÉTI ATTILA, SZÁRAZ TÍMEA (Stage Magic)
színpadkép: HÁDA JÁNOS
kellék: SZARVASSY CSABA ZSOLT
jelmez: BALAI ZSUZSANNA - MÁSIKNÉ VIZELI ANITA
produkciós vezető: VIZELI CSABA
Elemi erők, szilaj ritmusok, pajkos játékosság és sodró vágyak, a Margitszigeti Színház különleges koncertjén, ahol szimfonikus zenekar és kórus kíséretében felcsendül Carl Orff legismertebb remekműve, a Carmina Burana.
Móricz Zsigmond története nagyon is időtálló témát jár körül: hogyan irányítják a nők a férfiakat a háttérből? A darab végére kiderül, az asszonyok furfangja nem csak napjainkban, a régi időkben sem ismert határokat.
Csányi Miklós kulturális menedzser új tájházat nyit meg Szabadszálláson, mely alkalomból sorsdöntő kérdésre kell választ adnia. Döntésének következtében kalandos utazásra indul lelkiismeretének útvesztőjében. Az útvesztő végén újabb választás elé kényszerül – hogy jól választ-e, avagy sem, döntsék el Önök!
Műsor: Bach, Mozart, Albinoni és Ravel művei
Wayne Eagling – Tamás Solymosi / Pyotr Ilyich Tchaikovsky THE NUTCRACKER Fairy-tale ballet in two acts
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.