Program


HOBO 81

HOBO 81

Földes László HOBO 81. születésnapi nagyszabású koncertje olyan dalokkal, amelyek csak most hangzanak el.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2026. február 12. csütörtök, 19:00

HOBO 81 nagykoncert 

A HOBO80 év zárókoncertje elé

Ez a személyi kultusz jegyében lezajlott esztendő a Nemzeti Színházban kezdődött a „Medvevára” zenés színmű premierjével 2025. január 24-én és itt fejeződik be február 12-én az „A ripacs áriája” koncerttel.

Ez az előadás teljesen különbözik a lejátszott 30 „HOBO80” koncerttól. Bár Lenin azt mondta. hogy „az ismétlés a tudás anyja”, én ezúttal túllépek gyökereimtől és egy teljesen más műsort raktam össze.

Persze az ilyen ünnepi előadások alkalmával az emberek mindig inkább a „Best of Hobo„ hagyományát várják, ám én ezúttal sem követem a bevált utat és előadok olyan dalokat, melyek még meg sem jelentek, vagy olyanokat, amelyeket utoljára a Tanácsköztársaság bukása idején énekeltem.

Ez nagyjából azt jelenti, hogy ismét tiszteletemet teszem mestereim – Rolling Stones, Doors, Muddy Waters, Willie Dixon, Bob Dylan, Jimi Hendrix, Vlagyimir Viszockij, a Kex, József Attila, Allen Ginsberg, Faludy György, William Shakespeare - előtt.

Az ő műveik bemutatása kiteszi a műsor felét, ráadásul a közönség nagy része ismeri és várja ezeket, így a második részben a tiszteletet legyőzi a gátlástalan magamutogatás és a pofátlan ripacséria, amely várhatóan Mozart „Szöktetés a szerájból” operájának „Akasztófa áriájában” csúcsosodik majd ki, természetesen kontrabasszusban.

De még ki nem adott és betiltott számok is elhangzanak majd. Előre láthatóan a show az „X faktor”-ból, a „Csillag születik”-ből, a „Muzsika tévé”-ből és a „Fásy mulató”-ból kidobott örökbecsű slágerrel emelkedik éteri magaságokba, mely arra biztathatja az érzékeny szerzőt és előadót, hogy megpróbáljon bejutni az újraindított „Dáridó”-ba.

Ha mindezeket elolvasva valakinek még van kedve eljönni a bulira, ne engem hibáztasson, mivel szóltam előre és inkább magára vessen.

Remélem ezzel sikeresen megköszönhetem Önöknek, a „Hobo80” év 137 fellépésén tanúsított érdeklődésüket.
Így – jobb híján - ajánlom magam.

Üdvözlettel: Hobo

Ajánlatunk


A megújult Citadella egyik legizgalmasabb újdonsága A Szabadság Bástyája című kiállítás. A nyugati ágyútoronyban kialakított, több mint 1700 négyzetméteres tárlat a magyar szabadságért folytatott küzdelmeket mutatja be, felidézve azokat a meghatározó személyiségeket és történelmi jelentőségű családokat, akik évszázadokon át kiálltak az ország függetlenségéért.

Elemi erők, szilaj ritmusok, pajkos játékosság és sodró vágyak, a Margitszigeti Színház különleges koncertjén, ahol szimfonikus zenekar és kórus kíséretében felcsendül Carl Orff legismertebb remekműve, a Carmina Burana.

Wolfgang Amadeus Mozart DON GIOVANNI Opera két felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

Ajánló


A VILÁG ELSŐSZÁMÚ UTAZÓ ŰR KIÁLLÍTÁSA ÉRKEZIK AMERIKÁBÓL BUDAPESTRE! ETELE PLAZA – 2026.03.06. FIGYELEM CSAK 3 HÓNAPIG!

Babaróka 3+ 100 perc, 1 szünettel Bábtechnika: bunraku

Szabó Magda szellemes, szenvedélyes, önazonos. A „Régimódi” önéletrajzi ihletésű, felemelő történet a századforduló Magyarországáról. A magyar irodalom egyik legizgalmasabb családregénye,…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!