Gellérthegyi álmok
Két idegen, egy kényszerhelyzet és mérhetetlen egymásra utaltság. Egy történet szerelemről, kiszolgáltatottságról, kegyetlen és mégis csodálatos pillanatokat megélt sorsokról.
Két idegen, egy kényszerhelyzet és mérhetetlen egymásra utaltság. Egy történet szerelemről, kiszolgáltatottságról, kegyetlen és mégis csodálatos pillanatokat megélt sorsokról.
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Mandag, 20. Januar 2020 19:30
A HeArt Társulat vendégjátéka.
Két fiatal bujkál egy gellérthegyi villában. A fiú katonaszökevény, aki a háború miatt saját emberségében csalódott, a lány családját zsidó származása miatt megölték, csak neki sikerült megmenekülnie.
Egy menedékük marad. A játék. Játszanak, hogy legyőzzék félelmeiket, hogy eltöltsék az időt, hogy túléljék a borzalmat. Eljátsszák a múltjukat, hogy képesek legyenek feldolgozni. Egymásba szeretnek.
De vajon van-e értelme álmodozni közös, boldog jövőről, mely talán soha nem válik valóra?
„Játék. Mert nincs más dolgunk, csak élni. Túlélni. “
Szereplők:
Kálmán Henrietta
Károlyi Krisztián
Rendező: Bródy Norbert
Rendezőasszisztens: Szőke Dániel
Írta: Karinthy Ferenc
A Walk My World Vergilius eposzát, Aeneas és Dido tragikus szerelmi történetét kelti életre, melyben Trója és Karthágó mitikus hősei a tánc és az újcirkusz nyelvén szólnak hozzád. A minden érzékszervre ható monumentális térbe belépve egy másik valóság tárul fel: saját utadon járva fedezed fel a hősök történeteit. Istenek játszmái, ármány és szerelem szövik át a lélegzetelállító installációk világát, ahol bármi megtörténhet: rejtélyek bontakoznak ki, elbűvölő karakterek csábítanak. Az ősi, mitikus történetet illetve a mítoszokból ismert isteneket, halandókat és különös lényeket nemzetközi hírű artisták és táncművészek keltik életre.
A világsiker most Budapestre érkezik! Gyerekeknek álomszép kaland, felnőtteknek mélyen megérintő történet – közös családi élmény, amire még évek múlva emlékeztek!
3+ 90 perc, 1 szünettel Bábtechnika: bunraku
(esőnap: június 14.)
A friss hangvételű operettben lesz vágyakozás, humor, könnyek és szerelem – és természetesen felcsendülnek a közönségkedvenc slágerek:
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.