Bor és irodalom
Veiszer Alinda:
Prima Primissima és Junior Prima díjas, Bossányi Katalin-emlékdíjas, a Nők a Médiában Egyesület legjobb női közszereplő díjának tulajdonosa.
Veiszer Alinda:
Prima Primissima és Junior Prima díjas, Bossányi Katalin-emlékdíjas, a Nők a Médiában Egyesület legjobb női közszereplő díjának tulajdonosa.
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2016. február 18. csütörtök, 17:00
1980. december 12-én született Budapesten. A Gödöllői Református Líceumban érettségizett, majd a Szegedi Tudományegyetem kommunikáció–német szakán diplomázott. A Klubrádióban és a Rádió Caféban szerezte meg a gyakorlatban első szakmai tapasztalatait. 2006-tól 2011 tavaszáig a Záróra című műsorban interjúvolta vendégeit. Hatszáz beszélgetése közül harmincat könyvben is megjelentetett.
Lator László:
Kossuth-díjas költő, műfordító, esszéista. 1927-ben született Kárpátalján, Tiszasasváron. 1947-től az Eötvös Collegium hallgatója volt, 1955 és 1989 között az Európa Könyvkiadó latin csoportjának szerkesztője. 2007-ben ünnepelte nyolcvanadik születésnapját, ennek alkalmából jelent meg Az egyetlen lehetőség című, válogatott verseit tartalmazó kötete.
Kettejüket többször egymás mellé sodorta a tévéműsor készítői akarat: készült interjú a Zárórának, voltak csapattársak a Nyugat 100 irodalmi vetélkedőfolyamban, sőt, egy kivételezett pillanatban Shakespeare fordításokat elemezve Lator volt Rómeója is Júlia-Alindának.
Most annak a beszélgetésnek lehetnek fültanúi, ahol feltevődik mindazon kérdés, mely a fentiekből kimaradt…
Mi, a XXI. század vadászai, akik az alávetettségből a szabadságba kívánunk eljutni, a Szarvasénekben egyfajta mitikus emlékezetet idézünk fel. Keressük a földi átváltozások, történetek égi mását, hogy végül mint szomjazók beléphessünk saját szent terünkbe. Ahhoz, hogy áthaladhassunk a jelképes hídon, el kell hagynunk a régit: a szülői házat, a kedvest, a népet, hogy megszelídítve annak tanúságait, újjá teremthessük a szokott sémákat, és újjászülessünk magunk is.
A MESEMONDÓ egy különleges zenei utazás lesz Caramel-lel, aki idén visszatér Margitszigetre. esőnap: július 15.
2026. június 5-én Alvaro Soler elhozza Budapestre, a Barba Negrába a latin életérzést és legszemélyesebb vallomásait. Az „EL CAMINO” album…
(esőnap: június 14.)
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!