Podujatie


40. KECSKEMÉTI TAVASZI FESZTIVÁL - Képek és Hősök

40. KECSKEMÉTI TAVASZI FESZTIVÁL - Képek és Hősök

A Kecskeméti Szimfonikus Zenekar koncertje
 Viac

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: piatok, 28. marec 2025, 19:00

A Képek és Hősök koncert első felében felcsendülő művek mindegyike rendkívül szuggesztív, ábrázoló jellegű zene. Bartók deklaráltan „Magyar képek”-nek hívott művének három tételében ez nem is szorul további magyarázatra, de Brahms Akadémiai Ünnepi Nyitánya alatt sem nehéz elképzelni a talárba öltözött professzorok, hallgatók méltóságteljes vonulását, ahogy Sibelius harmóniái, hangszínei is megidézik a finnországi Karélia (Karjala) tájainak hangulatát. A szünet után Beethoven mesterműve hasonló szuggesztivitással ábrázol, de ezúttal nem táj vagy érzelem, hanem egy fogalom: a Hős, a hősiesség van a mű középpontjában. Eredeti szándéka szerint Beethoven Bonaparte Napóleonnak ajánlotta a művet, tehát tulajdonképpen itt akár egy portréról is beszélhetnénk. Viszont amikor Napóleon császárrá koronáztatta magát, a zeneszerző csalódottságában eltépte a kézirat címlapját, és egyszerűen ráírta: Sinfonia Eroica, ezáltal általános
érvényű manifesztációja lett a darab a hősiességnek, megjelenítve annak küzdelmes, drámai, boldog és dicsőséges oldalait egyaránt.

Karmester: Hollókői Huba

Műsor:
Brahms: Akadémiai Ünnepi Nyitány Op. 80
Bartók: Magyar képek: Este a székelyeknél, Medvetánc, Ürögi kanásztánc
Sibelius: Karélia-szvit Op. 11
szünet
Beethoven: 3. Esz-dúr „Eroica” Szimfónia

Naša ponuka


Puccini hatodik operája felkavaró zenei mélységgel mutatja be hőseinek érzelemvilágát, a könnyed játékosság állapotától, az elragadtatott szerelmen keresztül, a hősies kitartáson át, a vad fájdalomig. Érett szerző tökéletesre csiszolt alkotása a Pillangókisasszony, amely a távol-keleti hangzásvilág zenei fűszereit rafináltan hangszerelt zenekari anyagba rejti.

1905. Elárverezik a párizsi Operaház teljes hajdani berendezéseit. Többek között egy csillárt, amely a kikiáltó szerint egy máig sem tisztázott baleset okozója volt. A baleset tetteseként az Operaház titokzatos Fantomját emlegették.

Tipy


Az Őrült Nők Ketrece egy olyan hely, ahol mindenki az lehet, aki. Vagy épp az, aki lenni akar. És ha…

1965. június 13-án nyerte meg Kovács Kati a KI MIT TUD? -ot. Ezt a jubileumot ünneplendő 60 évvel később ugyanazon…

Az idei nyáron ismét megszervezzük Vecsésen, a BÁKK előtti Fő téren SZABADTÉRI SZÍNHÁZI estjeinket, ahol egy közel ezer fős nézőtérrel…