Program


Mária evangéliuma
2

Mária evangéliuma

Pannon Várszínház - Tolcsvay László – Müller Péter – Müller Péter Sziámi: Mária evangéliuma (rockopera)


 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2016. december 21. szerda, 19:00

A nagyszabású produkcióban a bibliai alaptörténeten túl lehetőség mutatkozik az anyaság szerepének értelmezésére, sokrétű kibontására. A gazdag zenei világ, a kiváló szövegek a hatalom és a hatalom mögötti erők játékait, a tömeghangulat fordulékonyságát is felmutatják, hol a szakralitás, hol az abszurd eszközeivel. Igazi összművészeti produkcióra törekszünk: a magas szintű énektudás, a színészi játék, a kortárs táncszínházi jelenetek egységére.

Koprodukciós partner a Varidance együttes.

SZEREPLŐK:

MÁRIA, Jézus anyja: Füredi Nikolett / Kunczmann Ágnes / Schupp Gabriella

JÉZUS: György-Rózsa Sándor / Ágoston Máté 

JÁNOS APOSTOL: P. Petőcz András

HERÓDES: Molnár Ervin 

JÓZSEF, az ács: Koscsisák András 

FÜLES, besúgó: Molnár Ervin 

VAK, besúgó: Szelle Dávid 

NÉMA, besúgó: Punk Péter 

GÁSPÁR: Szelle Dávid 

MENYHÉRT: Keresztesi László 

BOLDIZSÁR: Szente Árpád Csaba 

I. PÁSZTOR: Molnár Ervin 

II. PÁSZTOR: Punk Péter 

III. PÁSZTOR: Farkas-Csányi Attila 

IV. PÁSZTOR: Lenchés Márton 

GÁBRIEL: Szente Árpád Csaba 

MICHAEL: Keresztesi László 

RAFAEL: Szelle Dávid   

GYERMEK JÉZUS: Simaházi Rudolf / Nagy Bulcsú / Gelencsér Ábel

TANÍTVÁNYOK, HERÓDES EMBEREI, FÉRFIAK: Szelle Dávid, Keresztesi László, Szente Árpád Csaba, Farkas Csányi Attila, Punk Péter, Lenchés Márton, Koscsisák András, Molnár Ervin, Ruff Roland

LÁNYOK, ASSZONYOK: Kovács Ágnes Magdolna, Dudi Viktória, Iker Bianka, Staub Viktória, Lakatos Anita, Váczi Violetta, Balázs Petra, Farkas Rebeka, Pápai Polli, Enyingi Zsófia 

valamint a VARIDANCE együttes

Ajánlatunk


A friss hangvételű operettben lesz vágyakozás, humor, könnyek és szerelem – és természetesen felcsendülnek a közönségkedvenc slágerek:

Megalkuvást nem ismerő, őrülten mulatságos betekintés a színház mélyére, ahol a siker és a túlélésért folytatott küzdelem kéz a kézben járnak.

Napjainkban aligha képzelhető el műalkotás, amely fontosabb figyelmeztetést rejtene magában a fenyegető természeti jelenségekről és a Föld lehetséges sorsáról vitázó emberiség számára, mint Az istenek alkonya. Talán még van idő arra, hogy visszaadjuk a gyűrűt a Rajna sellőinek.

Ajánló


A düsseldorfi Kraftwerk az elektronikus zene egyik úttörője, nevükhöz fűződik a "robot-pop" koncepció megalkotása. Hatásuk vitathatatlan a későbbi zenei irányzatokra,…

bemutató: 2025. szeptember 19. előadás: 2026. június 26., 27. tervezett esőnap: 2026. június 28.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!