Program


Láncszemek: Kepes András, Hrutka Róbert és Juhász Anna zenés pódiumestje

Láncszemek: Kepes András, Hrutka Róbert és Juhász Anna zenés pódiumestje

Miképp kapcsolódik össze családregény, érzelmes önvallomás, irodalmi örökség, televíziós riport és a jobbik részem? Ezek mind XX. - XXI. századi láncszemek - a világunkról, amiben élünk, amiben hiszünk, amit építettünk.

Aktuális előadások



A zenés pódiumest kulcsa az egymásra kíváncsiság, a barátság és alkotói kapcsolódás: az esten fellépő három vendég a Láncszemek című Karinthy Frigyes novellát veszi „kölcsön” a címhez - így az évtizedek óta az egymáshoz vezető láncszemeket kereshetjük, immár közösen: miként él bennünk egy meghatározó utazás vagy emberi találkozás évtizedek múltán is, mit érzékelünk a ránk hatással levő alkotásról – hisz ezek mind összekapcsolódó láncszemek. A hat lépés távolságot alapul véve ezen a programon megmutatjuk a közönségnek, hogy kapcsolódnak össze vendégeink szövegben, dalban, utazásban, alkotásban.

Hrutka Róbert Artisjus-díjas zenész, zeneszerző, producer, hazánk egyik legnépszerűbb és legfoglalkoztatottabb zenésze, akinek fellépésein egyszerre mutatkoznak be egy-egy költőhöz fűződő feldolgozásai, reflektálva például Szép Ernőre vagy Pilinszky Jánosra, míg közel enged olyan alkotói barátságokhoz, mint ami évtizedek óta fűzi Bereményi Gézához. Számos műfajban alkot a filmtől a musicalen át a szóló zeneművekig.

Kepes András író, újságíró, televíziós szakember Budapesten született, gyermekkorának egy részét Bejrútban és Buenos Airesben töltötte. Tanított Amerikában és Magyarországon is, többek között a Színház- és Filmművészeti Főiskolán. Olyan műsorokból ismerhetjük, mint az Apropó, Desszert, Kepes, Oázis, Könyv-jelző, Világfalu, Különös történetek. Számos szépirodalmi kötet, így a Tövispuszta, A boldog hülye és az okos depressziós, Világkép, Istenek és emberek és a legújabb könyv, a Két macska voltam szerzője. Munkássága elismeréseként Táncsics Mihály-díjat, Joseph Pulitzer-emlékdíjat és Prima Primissima díjat is kapott. Legújabb kötete, a Két macska voltam egy lélektani krimiket idéző sorsregény egy olyan korban, amelyben a történelmi és emberi traumák nyomán kiveszőben van a mindennapokból az erkölcs és az emberség.

Juhász Anna Prima-díjas irodalmár, hazánk egyik legsikeresebb irodalmi szervezője, az ország legnagyobb irodalmi rendezvény-sorozatainak megálmodója és megvalósítója. 2005 óta, közel két évtizede dolgozik irodalmi rendezvényeken. 2010-ben alapította meg első saját, független műhelyét, az Irodalmi Szalont. Ma már heti több mint ezer embert ültet le az írók, költők, leginkább a magyar alkotók, az olvasás népszerűsítéséért. Édesapja a kétszeres Kossuth-díjas, Prima Primissima-díjas költő, Juhász Ferenc. Csányi Vilmos etológus szerint „Anna az egész világot képes felfogni. Ez Juhász-örökség”.

Ajánló


Glattauer vígjátéka nagy emberismerettel és virtuozitással sodorja nézőjét a hősökkel együtt a jövő meglepetései felé...

A világon először a Madách Színház kapta meg a jogot, hogy non-replica változatban állítsa színpadra a Mamma Mia! musicalt. A…

Az előadás középpontjában két fiú története áll, egyikük szegénységben él, míg a másik a trón várományosa. Amikor sorsuk egy véletlen…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!