Program


Hüvelyk Matyi
5

Hüvelyk Matyi

Egy kis kalandor nagy kalandja
Zenés játék a Grimm testvérek és Andersen meséje alapján

 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. május 5. vasárnap, 11:00

Hüvelyk Matyi
Egy kis kalandor nagy kalandja
Zenés játék a Grimm testvérek és Andersen meséje alapján

Az aprócska termetű, de annál furfangosabb, nagyeszű fiúcska története számos nép mesegyűjteményében megtalálható. Nálunk leginkább a Grimm-testvérek átiratában ismert, amelyben a gyermek után áhítozó házaspár egyszer csak egy csoda folytán hüvelyknyi kisfiút kap. A nem mindennapi gyermek számos kaland során bizonyítja eszességét, és azt, hogy kis mérete ellenére megállja helyét az emberek között.

Szereplők:
Mészáros Pancsa
Szilner Olivér
Szabados Böbe
Szűcs Réka
Zádori Szilárd

A Grimm testvérek meséje alapján írta: Szűcs Réka és Zádori Szilárd
Díszlet-és bábtervező: Csonka Erzsébet
Zeneszerző: Németh János Dzsoni
Dalszövegíró: Zádori Szilárd
Rendező: Szűcs Réka

Ajánlatunk


A @LL3t4rgIA alkotóinak új előadása, a 4-6 a mai magyar fiatalok kilátásait vizsgálja az érettségi utáni időszakban. A produkció nemzeti és polgári ünnepeinken keresztül bontja ki kérdésfelvetéseit, és arra tesz kísérletet, hogy egy mai fiatal felnőtt nézőpontjából értelmezze: mit jelent ma magyarnak lenni. A helyszín a budapesti Nagykörút ikonikus pontja, a 4es6os kocsma, amely egyszerre kiindulópont és érkezési hely – akárcsak a várost átszelő villamos.

Az ókori legenda kel életre a két felvonásos musicalben.

Az előadásban megidézett kor egybeesik A hattyúk tava ősbemutatójának idejével (1877). Ugyanakkor a XIX. század második fele az elburjánzó elmegyógyintézetek, állati lelkek által 'megszállt' betegek, a mentális kórképek kínzásokkal és egyéb furcsa módszerekkel történő kezelésének időszaka is.

Ajánló


Wagner Parsifal – zenés ünnepi játék három felvonásban (német nyelvű előadás, magyar szövegvetítéssel)

A Kossuth-díjas Vidnyánszky Attila, a Nemzeti Színház igazgatója először rendez operettet, méghozzá a világ leghíresebbjét!

A MESEMONDÓ egy különleges zenei utazás lesz Caramel-lel, aki idén visszatér Margitszigetre. esőnap: július 15.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!